facebook

Zdrowie psychiczne a ubezpieczenie na życie - co warto wiedzieć?

zdrowie psychiczne a ubezpieczenie mężczyzna

W dzisiejszych czasach tempo życia jest bardzo szybkie. Stale staramy się nadążyć za pracą, rodziną i innymi obowiązkami. Presja pod którą coraz częściej żyjemy może przyczyniać się do tego, że nasze zdrowie psychiczne się pogarsza. W dzisiejszym artykule zostanie poruszone zagadnienie dotyczące tego, jaki wpływ na możliwości wykupienia ubezpieczenia na życie ma stan zdrowia psychicznego. 

Przy okazji wykupywania ubezpieczeń na życie musimy być gotowi na wiele pytań związanych z naszym stanem zdrowia. Poza zdrowiem fizycznym, pod lupę zostanie także wzięte zdrowie psychiczne. Najczęściej ubezpieczyciel wymaga wypełnienia ankiety dotyczącej naszego stanu zdrowia. Taka ankieta może ograniczać się do kilku pytań, ale może być także bardzo rozbudowana. Wpływ na to ma między innymi kwota, na którą chcemy się ubezpieczyć. Nasz stan zdrowia jest istotną kwestią, ponieważ jest z nim związane ryzyko jakie podejmuje towarzystwo ubezpieczeniowe dając nam ubezpieczenie.

Zdrowie psychiczne - kiedy coś nam dolega?

Zdarza się, że ludzie pod pojęciem "zaburzenie psychiczne" widzą tylko ciężkie choroby, z którymi w gruncie rzeczy rzadko mają styczność. Są to bardzo mylne skojarzenia, gdyż do zaburzeń psychicznych zaliczane są między innymi:

  • alkoholizm
  • schizofrenia
  • depresja
  • stany lękowe
  • nerwice
  • bulimia
  • zaburzenia osobowości

To przykładowe zaburzenia, które powinniśmy uwzględnić, gdy odpowiadamy na pytanie związane z naszym stanem zdrowia podczas wykupywania polisy ubezpieczeniowej.

Czy zdrowie psychiczne może uniemożliwić ubezpieczenie się?

kobieta zdrowie psychiczne depresjaNajważniejszą kwestią podczas wykupywania polisy na życie jest to, aby w ankiecie nie zatajać żadnej choroby. Dotyczy to zarówno chorób takich jak cukrzyca czy choroba serca, jak i zaburzeń psychicznych.

Zaburzenie psychiczne nie wyklucza całkowicie możliwości wykupienia ubezpieczenia. W przypadku, gdy osoba leczy się od dłuższego czasu, pozostaje pod opieką specjalisty, otrzyma pozytywną opinię od psychiatry szanse na ubezpieczenie wzrastają. Osoba borykająca się z takimi problemami może na przykład otrzymać propozycję ubezpieczenia się na niższą kwotę.

Możliwości jest kilka, jednak w żadnym przypadku nie należy mijać się  prawdą. W przypadku zatajenia takiej choroby po śmierci osoby ubezpieczonej, towarzystwo może odmówić wypłacenia odszkodowania. Bardzo ważne jest także dokładne zapoznanie się z warunkami polisy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczenia na życie oraz warunków, jakie należy spełnić, aby je otrzymać skontaktuj się z agentem i zapytaj o szczegóły.Polecane artykuły

Komentarze - 0

Napisz komentarz

Najpolulaniejsze na blogu