facebook

Ubezpieczenie turystyczne - czy warto je wykupić?

ubezpieczenie turystyczne wakacje

Podczas planowania wakacji musimy przemyśleć wiele rzeczy - transport, zakwaterowanie, wyżywienie.. W natłoku myśli najczęściej umyka nam to, aby zastanowić się nad tym czy ubezpieczenie turystyczne będzie nam potrzebne. Jeśli już przejdzie nam to przez myśl, uznajemy to za zbędny wydatek. Czy słusznie? Zdecydowanie nie.

Podróżując po państwach Unii Europejskiej i EFTA często wydaje nam się, że posiadanie EKUZ (Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego) zapewni nam ewentualną, potrzebną pomoc. Tak, to prawda. Jednak EKUZ gwarantuje pokrycie kosztów związanych z udzielaniem niezbędnej pomocy do ratowania życia i zdrowia. Innymi słowy obejmuje takie sytuacje jak nagłe wypadki, udzielenie pierwszej pomocy czy inne tak zwane świadczenia niezbędne. Oznacza to, że za na przykład wizytę u dentysty będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni. W wielu przypadkach, nawet przy honorowaniu przez dane państwo EKUZ, będziemy musieli zapłacić za koszty pomocy medycznej. Dopiero po powrocie do kraju można ubiegać się o ich zwrot.

Warto mieć tę karę przy sobie podczas podróży, jednak jest to zdecydowanie minimum zabezpieczenia, jakie możemy sobie zapewnić.

Co zyskasz wykupując ubezpieczenie turystyczne?

W wielu państwach opieka medyczna jest bardzo kosztowna, w zależności od kraju różni się także zakres czynności medycznych wykonywanych w placówkach publicznych. Wykupując ubezpieczenie turystyczne możemy spokojnie korzystać z urlopu, nie martwiąc się o to czy w razie zachorowania lub potrzeby kontaktu z lekarzem, będzie nas na to stać.
Jeśli zdecydujesz się na ubezpieczenie turystyczne dla siebie i swoich bliskich, zyskasz spokój ducha i będziesz mógł w pełni cieszyć się wakacjami.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

  • Ubezpieczenie turystyczne zapewnia Ci ochronę w każdym kraju - niezależnie od tego czy jedziesz do Czech czy do Meksyku, jeśli wykupisz ubezpieczenie turystyczne, możesz liczyć rodzina ubezpieczenie turystyczne wakacjena pokrycie kosztów opieki medycznej w każdym zakątku świata.
  • Polisa turystyczna to również OC - zniszczyłeś pożyczony sprzęt sportowy? Twoje dziecko narozrabiało? Nieumyślnie spowodowane szkody zdarzają się często, a pokrycie kosztów naprawy drogiego sprzętu to z pewnością nie coś, o czym chcesz myśleć na urlopie. Pamiętaj, aby dokładnie zapoznać się  z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, aby wiedzieć, co obejmuje Twoja polisa.
  • Ubezpieczenie turystyczne możesz dopasować do swoich potrzeb - w zależności od tego, gdzie jedziesz i jakie aktywności planujesz, możesz potrzebować innego zakresu ochrony. Polisa może różnić się na przykład wysokością składki i zakresem ochrony. Fachowa pomoc agenta ubezpieczeniowego pomoże Ci dopasować do Twoich potrzeb najlepszą polisę.
  • Polisa turystyczna pokryje koszty transportu medycznego - Złamałeś nogę i musisz wrócić do kraju, aby poddać się operacji lub dalszemu leczeniu? Bardzo możliwe, że będziesz musiał być transportowany w specjalnych warunkach. Dzięki polisie turystycznej nie będziesz musiał ponosić kosztów tego transportu.
  • Zabezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego lub elektronicznego - w ramach ubezpieczenia turystycznego możesz zabezpieczyć swój drogi sprzęt np. deskę surfingową lub kamerę.

Koszt ubezpieczenia turystycznego nie jest wysoki. W zależności od tego, co obejmuje polisa, może być wyższy lub niższy. Jedno jest pewne - koszty związane z opieką medyczną, transportem czy pokryciem ewentualnych szkód są nieporównywalnie większe od tego, ile zapłacisz za polisę. Sprawdź ubezpieczenia turystyczne i skontaktuj się z agentem, który fachowo doradzi Ci w wyborze najlepszej polisy dla Ciebie.Polecane artykuły

Komentarze - 0

Napisz komentarz

Najpolulaniejsze na blogu