facebook

Ubezpieczenie NNW - wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

ubezpieczenie nnw

Mówi się, że wypadki chodzą po ludziach. Być może, jednak warto być na nie w pewnym stopniu przygotowanym. Jednym ze sposobów na zabezpieczenie się od skutków wypadków losowych jest ubezpieczenie NNW. Co to takiego i co warto wiedzieć o tej polisie? Odpowiedź w dzisiejszym artykule.

Ubezpieczenie NNW - czym jest ta polisa? 

Ubezpieczenie NNW (czyli następstw nieszczęśliwych wypadków) zalicza się do grupy ubezpieczeń osobowych, w których przedmiotem ubezpieczenia są zdrowie i życie człowieka. W odróżnieniu od ubezpieczenia na życie, które ma zapewnić zabezpieczenie po śmierci osoby ubezpieczonej jego rodzinie lub bliskim, polisa NNW ma na celu zapewnienie pomocy osobie ubezpieczonej. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków ma pomagać osobie ubezpieczonej w poradzeniu sobie ze skutkami wypadku, złagodzić ich odczuwanie. Czyli na przykład pokryć koszty leczenia.
Może zdarzyć się sytuacja, iż będziemy posiadać ubezpieczenie na życie rozszerzone o ubezpieczenie NNW oraz inne, niezależne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. W takim przypadku, można ubiegać się o wypłacenia świadczenia z obydwu źródeł, ponieważ stanowią one dwie osobne polisy.

Ubezpieczenie NNW - co może obejmować? 

Polisy NNW mogą być zawierane na bardzo różne okresy czasu, w zależności od potrzeb może to być np. okres od 1 miesiąca lub kilku-kilkunastu miesięcy.

Ubezpieczenie NNW obejmuje wypadki nagłe, spowodowane czynnikami zewnętrznymi, takie, do których powstania nie przyczyniła się osoba ubezpieczona. W zależności od OWU (ogólnych warunków ubezpieczenia) mogą to być wypadki komunikacyjne, samochodowe, związane z wykonywaniem danego sportu i inne. Należy pamiętać, że ubezpieczenie NNW dotyczy osób, a nie mienia. Dlatego jeśli w wypadku zostanie uszkodzone mienie (np. samochód czy sprzęt sportowy), to polisa NNW nie obejmuje pokrycia kosztów naprawy.ubezpieczenie nnw złamana ręka

Przykładowe wypadki, które może obejmować polisa NNW, to: 

  • potrącenie przez samochód lub inny pojazd
  • wypadki komunikacyjne 
  • zawał lub udar mózgu
  • szkody doznane podczas uprawiania sportu
  • złamania kończyn 
  • inne uszkodzenia ciała

Co za tym idzie, osoba objęta polisą NNW może otrzymać świadczenie, by pokryć koszty wizyt lekarskich, zakupu protez lub sprzętu medycznego, leczenia, transportu medycznego. 

Pamiętaj, że bardzo ważne jest zapoznanie się z OWU, by uniknąć niedopowiedzeń i niemiłych niespodzianek w przypadku ubiegania się o wypłatę polisy. Warto skorzystać z pomocy agenta ubezpieczeniowego, który fachowo doradzi podczas wyboru ubezpieczenia oraz będzie w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące polisy.Polecane artykuły

Komentarze - 0

Napisz komentarz

Najpolulaniejsze na blogu