facebook

Ubezpieczenie narciarskie - dlaczego warto je wykupić?

ubezpieczenie narciarskie

Jako że zbliża się zima, wielu z nas planuje już gdzie i jak spędzi ferie. Czy w ferworze przygotowań na pewno pamiętasz o wszystkim? Aby się o tym przekonać, zapraszamy do lektury dzisiejszego artykułu!
 

Wyjazd w góry - dlaczego warto wykupić ubezpieczenie narciarskie?

ubezpieczenie narciarskie wypadek w górach
Najbardziej popularną formą spędzania ferii jest oczywiście wyjazd w góry. Niektórzy odwiedzają nasze piękne Tatry, inni wyjeżdżają poza granice kraju. Większość tych ludzi to miłośnicy narciarstwa. Część z nich cały rok czeka na te kilka tygodni w czasie których będą mogli jeździć na nartach, poczuć tą wolność, jak sami o tym sporcie mówią. Przygotowują więc swój sprzęt, gromadzą pieniądze na wyjazd, aby w każdej chwili być gotowym do wyjazdu. Na nartach jeżdżą wszyscy niezależnie od wieku. Na stoku można więc spotkać zarówno kilkuletnie dzieci, jak i ludzi w bardzo sędziwym wieku. Różne są ich umiejętności, więc o wypadek łatwo. Nie wszyscy bowiem przestrzegają reguł obowiązujących podczas jazdy. Co więc zrobić, gdy staniemy się uczestnikami takiego zdarzenia? To oczywiście zależy od tego, czy i w jakim stopniu zostaliśmy poszkodowani.
Jeśli czujemy, że potrzebujemy pomocy medycznej, wtedy jak najszybciej musimy zawiadomić obsługę stacji narciarskiej. Oni pomogą nam przetransportować się w bezpieczne miejsce, a następnie wezwą pogotowie. Ważne by nie ignorować takich zdarzeń, gdyż skutki upadku mogą być naprawdę poważne i ujawnić się nawet kilka dni później. Szczególnie jeśli nie mieliśmy kasku, a uderzyliśmy głową o twardy stok. Nie obawiajmy się więc wezwać lekarza, to jako ubezpieczonym bezwzględnie nam się należy.
Ubezpieczenie narciarskie będzie dla nas dużą pomocą nie tylko w przypadku, gdy sami będziemy ofiarą wypadku na stoku, ale także,gdy my taki spowodujemy. Spowodowanie uszkodzenia zdrowia innej osoby lub zniszczenie jej sprzętu narciarskiego, może być bardzo kosztowne. W przypadku posiadania odpowiedniej polisy, nie będziemy musieli martwić się o pokrycie kosztów. Pamiętaj jednak, że zanim kupisz ubezpieczenie narciarskie, należy bardzo uważnie przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia, by polisa zawierała wszystko, czego potrzebujemy. Najbezpieczniejszą opcją będzie skorzystanie z pomocy agenta ubezpieczeniowego, który fachowo doradzi nam z jakiego ubezpieczenia warto skorzystać. 
 

Wyjazd za granicę a ubezpieczenie narciarskie

 
Co jednak zrobić gdy do takiego wypadku dojdzie zagranicą? Również skorzystajmy z pomocy medycznej, nawet jeśli musielibyśmy ponieść dodatkowe koszty. Jednak aby czuć się spokojnie i nie obawiać się, że będziemy za to płacić, wykupmy sobie ubezpieczenie narciarskie. Nie jest ono drogie, a dzięki niemu, w razie wypadku na stoku, to ubezpieczyciel pokryje wszystkie koszty. Ubezpieczenie narciarskie to tak naprawdę tylko kilka czy kilkanaście złotych, a w razie potrzeby skorzystania z zagranicznej służby zdrowia, to rzecz bezcenna, ponieważ warto zaznaczyć, że często są to bardzo wysokie kwoty. Wystarczy zadzwonić do swojego agenta ubezpieczeniowego i go o to zapytać. Agent z pewnością pomoże nam wybrać ubezpieczenie odpowiednie dla nas. Podsumowując: wyjazd na narty to dobry, sprawny sprzęt, ciepłe ubranie, ubezpieczenie, no i oczywiście dużo dobrego humoru. Wtedy wyjazd na pewno będzie udany.
 Polecane artykuły

Komentarze - 0

Napisz komentarz

Najpolulaniejsze na blogu