facebook

PLANUJEMY WAKACJE-O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ?

PLANUJEMY WAKACJE-O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ?

    Po wielu miesiącach pracy i nauki zaczynamy planować urlop, należny nam wypoczynek. Z błogością myślimy o tym jak cudownie spędzimy czas na wymarzonych wakacjach. Bez względu na to, czy planujesz wygrzewać się w słońcu, wspinać po górach czy uprawiać sporty ekstremalne, musisz liczyć się z tym, że możesz zachorować, stać się ofiarą nieszczęśliwego wypadku, kradzieży czy innych nieprzewidzianych zdarzeń.

Co wtedy?

    Oczywiście świetnie jeśli posiadasz kartę EKUZ, ale ona nie działa jeśli przebywasz poza Europą. Nie zapewni niezbędnej pomocy jeśli utknąłeś w górach i w sytuacji gdy nie ma w pobliżu publicznej placówki medycznej i musisz skorzystać z prywatnej opieki .
    A co jeśli zgubiłeś lub skradziono Ci niezbędne dokumenty, środki płatnicze i bagaż?
    
Od tego właśnie jest ubezpieczenie turystyczne.

Co nam daje wykupienie takiej polisy?

-Ubezpieczenie Kosztów Leczenie- firma ubezpieczeniowa pokryje koszty leczenia w przypadku zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku. Pokryje koszty zabiegów ambulatoryjnych, leków, płynów infuzyjnych , opatrunków itd( oczywiście w granicach sumy ubezpieczenia). Zorganizuje i opłaci transport z miejsca wypadku do placówki medycznej, między placówkami i jeśli to konieczne do miejsca zamieszkania.

-Pomoc Assistance- to między innymi koszty akcji ratowniczej, pomoc w przypadku utraty dokumentów , środków płatniczych czy bagażu, pomoc tłumacza, transport osoby wezwanej do ubezpieczonego itd.

-Następstwa Nieszczęśliwego Wypadku- wypłata za uszczerbek na zdrowiu, zgon, refundacja kosztu nabycia protez lub specjalnych środków pomocniczych.

- Odpowiedzialność Cywilna w Życiu Prywatnym –  towarzystwo wypłaci poszkodowanej przez nas osobie za szkody na osobie lub w mieniu wyrządzone czynem niedozwolnym . Na przykład kiedy grając w piłkę stłuczemy szybę lub uszkodzimy komuś samochód.

-Ubezpieczenie Bagażu-dostaniemy odszkodowanie za utratę bagażu w wyniku zdarzenia losowego jak np. pożar lub kradzieży z pomieszczenia zamkniętego np. w hotelu, przechowalni bagażu czy samochodu.

Oczywiście zakres i suma  ubezpieczenia zależy od nas . Jednak jeśli chcemy spokojnie spędzić wymarzony urlop, nie zapomnijmy o polisie. To naprawdę niewiele kosztuje !

 Polecane artykuły

Komentarze - 0

Napisz komentarz

Najpolulaniejsze na blogu