facebook

Małe AC - na czym polega i czy warto je wykupić?

droga miasto samochody małe ac

Po wykupieniu obowiązkowego ubezpieczenia OC, wielu kierowców rezygnuje z wykupienia dodatkowego ubezpieczenia jakim jest autocasco. Ubezpieczenie AC daje możliwość uzyskania rekompensaty za uszkodzenia własnego pojazdu. Najczęstszą przyczyną rezygnacji z AC są powody finansowe, zwłaszcza u młodych kierowców. Małe AC jest dla takich osób dobrym rozwiązaniem.

Polisa autocasco o ograniczonej odpowiedzialności w  zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego może mieć różną nazwę. Najczęściej spotykane to małe AC, mini AC, AC smart. Chociaż różnią się nazwy oraz zakres ochrony w ramach tego ubezpieczenia, idea jest podobna. Mianowicie, polisa tego typu ma oferować bardzo okrojoną wersję autocasco.

Przed czym chroni małe AC?

W zależności od towarzystwa oferta różni się pod względem oferowanego zakresu ochrony. Dlatego należy przemyśleć na jakiego rodzaju ochronie samochodu zależy nam najbardziej. Przykładowe obszary ochrony, jakie obejmuje małe AC, to:

  • kradzież
  • zniszczenie samochodu w wyniku pożaru (lub innych żywiołów)
  • kolizja z innym pojazdem
  • kolizja ze zwierzęciem

Po ustaleniu najistotniejszego obszaru ochrony dla siebie, należy sprawdzić na jakich warunkach działa dana wersja ograniczonego autocasco. W niektórych przypadkach na przykład małe AC może obejmować jedynie kradzież, inne z kolei mogą zapewniać ochronę w kilku różnych sytuacji, ale odszkodowanie zostaje wypłacone jedynie przy wystąpieniu szkody całkowitej.

Komu przyda się małe AC?

dokument małe ac pióro podpisOgraniczone autocasco sprawdzi się w wielu przypadkach. Potrzeby kierowców zależą między innymi od tego, jak długo posiada prawo jazdy, na ile pewnie czuje się za kierownicą, jakie trasy pokonuje samochodem, gdzie mieszka. Wykupienie ograniczonego AC pozwoli więc dopasować mu rodzaj ochrony do swoich potrzeb. Przykładem osoby, dla której korzystne będzie małe AC jest:

  • Młodzi kierowcy - często zdarza się, że młodzi ludzie ze względu na bardzo krótki staż za kierownicą, płacą za ubezpieczenie więcej niż doświadczeni kierowcy, którzy korzystają ze zniżek. Opcja ograniczonego AC sprawdzi się więc w tym przypadku, ponieważ nie będzie tak kosztowna jak pełne autocasco, a zapewni ochronę np. w przypadku kolizji z innym samochodem.
  • Mieszkańcy dużych miast, osoby niekorzystające z garażu - kiedy kierowca parkuje swój samochód na osiedlowych parkingach, może być narażony na kradzież samochodu bądź jego części.
  • Właściciele starszych pojazdów - którzy często nie mogą wykupić pełnego autocasco

Małe AC może być bardzo wygodne dla wielu kierowców. Warunkiem jest jednak dokładne zapoznanie się z ograniczeniami danej polisy, dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych sytuacji związanych z odmową wypłaty odszkodowania. Jeśli jesteś zainteresowany tematem ograniczonego AC, skontaktuj się z agentem ubezpieczeniowym, który pomoże Ci wybrać najlepszą polisę dla siebie lub sprawdź jakie inne ubezpieczenia komunikacyjne możesz wykupić.Polecane artykuły

Komentarze - 0

Napisz komentarz

Najpolulaniejsze na blogu