facebook

Autocasco - co można dzięki niemu zyskać?

pomoc drogowa kolizja autocasco

Dodatkowe koszty z jakimi wiąże się wykupienie autocasco często zniechęcają kierowców do wykupowania tej polisy. Jednak czy słusznie? W razie kolizji, wypadku czy innego zdarzenia może okazać się, że wydanie pieniędzy na to dodatkowe ubezpieczenie, byłoby bardziej opłacalne. Aby uniknąć bycia "mądrym po szkodzie" warto przemyśleć wszystkie aspekty związane z posiadaniem przez nas samochodu i przekalkulować ewentualne wydatki, z którymi może nam przyjść zmierzyć się w przyszłości. 

Czym jest ubezpieczenia autocasco?

Jest to rodzaj  dobrowolnego ubezpieczenia komunikacyjnego pojazdów przed zdarzeniami losowymi. Polisa ta ma na celu ochronę pojazdu wraz z jego wyposażeniem przez zdarzeniami takimi jak utrata (np. w wyniku kradzieży), uszkodzenie czy zniszczenie.

W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego polisa AC może różnić się zakresem, dlatego podczas porównywania kilku możliwości AC, należy zwrócić przede wszystkim uwagę na to, czy zakresy ubezpieczenia się pokrywają. To, jaki zakres obejmuje autocasco ma również wpływ na wysokość składki.

Co obejmuje polisa autocasco?

autocasco pomoc drogowaJak wyżej zostało wspomniane, zakres polisy może różnić się w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. Warto jednak zaznaczyć, że dzięki AC możemy otrzymać odszkodowanie również za kolizję spowodowaną z naszej winy.
Przykładowe ramy ubezpieczenia AC to na przykład:

  • zderzenie na drodze
  • kolizja drogowa z dzikim zwierzęciem
  • uszkodzenie samochodu w wyniku aktu wandalizmu
  • kradzież całego lub części samochodu
  • zniszczenia powstałe przez zjawiska atmosferyczne (np. pożar lub powódź)

W celu wyboru najlepszego AC dla siebie należy dokładnie zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia oraz nad tym, w jakim stopniu dana polisa zaspokaja nasze potrzeby.

Od czego zależy wysokość składki i komu warto wykupić autocasco?

To, jak dużo będziemy musieli zapłacić zależy od kilku czynników. Możemy do nich zaliczyć na przykład: wiek właściciela pojazdu, marka pojazdu, zakres ochrony, wysokość odszkodowania, historia ubezpieczenia.

Wykupienie AC jest wskazane szczególnie przez wzgląd na:

  • miejsce zamieszkania - jeśli wiemy, że w naszej okolicy zdarzają się kradzieże
  • markę i model samochodu - nowe Audi czy BMW jest często łakomym kąskiem dla złodziei
  • miejsce, w którym parkujemy samochód - jeśli nie mamy do dyspozycji garażu czy strzeżonego parkingu, warto rozważyć zakup ac
  • staż jako kierowca - jeśli dopiero zaczynamy przygodę z samochodem i brak nam doświadczenia, często samo parkowanie może być kłopotliwe, a wtedy bardzo łatwo o kolizję

Nie da się ukryć, że wykupienie autocasco to tak naprawdę wykupienie świętego spokoju dla siebie. Wybierając polisę warto skupić się przede wszystkim na tym, by w jak największym stopniu zaspokajała nasze potrzeby. Bardzo ważne jest też, aby zapoznać się dokładnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, by wiedzieć dokładnie co obejmuje nasze ubezpieczenie, a czego nie.

W celu dobrania najlepszego autocasco dla siebie skontaktuj się z agentem ubezpieczeniowym. Z fachowym doradztwem na pewno wybierzesz odpowiednie AC lub inne ubezpieczenia komunikacyjne.Polecane artykuły

Komentarze - 0

Napisz komentarz

Najpolulaniejsze na blogu